25 maja 2023
Piotr Zieliński o 21:00
​Flo robi coraz mniej dostaw.​Wcześniej było 12 lub 11 dziennie, teraz od dwóch dni po 7 ,21:02 powrót Fer , ​A to niespodzianka z tym powrotem Fer,​21:03 Flo odlatuje. ​Flo od razu odleciał.Myślałem, że będą razem pilnować gniazda.
TinaT
​Piotr, czysto teoretycznie: czy bocian, widząc, że jastrząb nadlatuje, to czy zamiast próbując go atakować, nie mógłby "rzucić się" przykryć pisklęta?
Piotr Zieliński
​@TinaT - ale bocian chce dokopać dziobem jastrzębiowi, bo tylko taka nauczka trwale zniechęci jastrzębia - musi się bać, że oberwie
​Ten nasz J jest doświadczony - potrafi błyskawicznie nadlecieć i robi zwrot lub unik.​i na pewno dobrze wie, do czego może służyć dziób bociana.
Barbara O.
​@Piotr Zieliński czy J poluje dla siebie czy dla swoich młodych?
Piotr Zieliński
​@Barbara O. - tego nie wiemy, nie szukaliśmy gniazd J w tym roku w okolicy naszego gniazda
TinaT
​Czy jastrzębie mają jakichś wrogów? Pewnie bieliki, ale czy jakichś jeszcze?
Piotr Zieliński
​@TinaT - w dzień bielik, a w nocy puchacz,​i jeszcze orzeł przedni, ale to w Karpatach.
​natomiast orliki nie są zagrożeniem dla jastrzębia.wręcz przeciwnie, jastrząb porywa pisklęta orlików z gniazd.​i rybołowów oczywiście.​także bocian, żeby go jastrząb nie zjadł, musi się aktywnie bronić.​jak się nie będzie bronił, to go upoluje jak gęś.jastrząb na gęsi rzadko poluje, ale czasami zapoluje i mu się udaje.ale z bocianem już jest dużo trudniej.
Lena Zet
​niesamowite z tym jastrzębiem. Piotrze, nie jest tak, że kilka ataków mogą wskazywać na to, że mam jednak gniazdo w pobliżu?
Piotr Zieliński
​@Lena Zet - jeszcze tak nie możemy powiedzieć. W marcu i kwietniu jak byliśmy w tamtej okolicy nie było słychać jastrzębia, ale one wtedy często się odzywają
​odzywają się, bo sygnalizują, że terytorium jest zajęte.​A teraz odzywają się bardzo rzadko.
​logery:
​Fago bez zmian W Rumunia,od Figo nie ma nowych danych,​i jest jeszcze jeden z N. Piotrków z 2022, który od paru dni leci na N. Jest już w N Rumunii.
Lena Zet
​Ten jest szansa, że przelatywał poprostu i jest już daleko, słuszne jest to, co myślę? czy nie bardzo?
Piotr Zieliński
​@Lena Zet - jak najbardziej, to może być jastrząb z dalszej okolicy.I wtedy taki jastrząb będzie zaglądał, ale dużo rzadziej.


25 maja 2023 Piotr Zieliński o 21:00 ​Flo robi coraz mniej dostaw.​Wcześniej było 12 lub 11 dziennie, teraz od dwóch dni po 7 ,21:02 powrót Fer , ​A to niespodzianka z tym powrotem Fer,​21:03 Flo odlatuje. ​Flo od razu odleciał.Myślałem, że będą razem pilnować gniazda. TinaT ​Piotr, czysto teoretycznie: czy bocian, widząc, że jastrząb nadlatuje, to czy zamiast próbując go atakować, nie mógłby "rzucić się" przykryć pisklęta? Piotr Zieliński ​@TinaT - ale bocian chce dokopać dziobem jastrzębiowi, bo tylko taka nauczka trwale zniechęci jastrzębia - musi się bać, że oberwie ​Ten nasz J jest doświadczony - potrafi błyskawicznie nadlecieć i robi zwrot lub unik.​i na pewno dobrze wie, do czego może służyć dziób bociana. Barbara O. ​@Piotr Zieliński czy J poluje dla siebie czy dla swoich młodych? Piotr Zieliński ​@Barbara O. - tego nie wiemy, nie szukaliśmy gniazd J w tym roku w okolicy naszego gniazda TinaT ​Czy jastrzębie mają jakichś wrogów? Pewnie bieliki, ale czy jakichś jeszcze? Piotr Zieliński ​@TinaT - w dzień bielik, a w nocy puchacz,​i jeszcze orzeł przedni, ale to w Karpatach. ​natomiast orliki nie są zagrożeniem dla jastrzębia.wręcz przeciwnie, jastrząb porywa pisklęta orlików z gniazd.​i rybołowów oczywiście.​także bocian, żeby go jastrząb nie zjadł, musi się aktywnie bronić.​jak się nie będzie bronił, to go upoluje jak gęś.jastrząb na gęsi rzadko poluje, ale czasami zapoluje i mu się udaje.ale z bocianem już jest dużo trudniej. Lena Zet ​niesamowite z tym jastrzębiem. Piotrze, nie jest tak, że kilka ataków mogą wskazywać na to, że mam jednak gniazdo w pobliżu? Piotr Zieliński ​@Lena Zet - jeszcze tak nie możemy powiedzieć. W marcu i kwietniu jak byliśmy w tamtej okolicy nie było słychać jastrzębia, ale one wtedy często się odzywają ​odzywają się, bo sygnalizują, że terytorium jest zajęte.​A teraz odzywają się bardzo rzadko. ​logery: ​Fago bez zmian W Rumunia,od Figo nie ma nowych danych,​i jest jeszcze jeden z N. Piotrków z 2022, który od paru dni leci na N. Jest już w N Rumunii. Lena Zet ​Ten jest szansa, że przelatywał poprostu i jest już daleko, słuszne jest to, co myślę? czy nie bardzo? Piotr Zieliński ​@Lena Zet - jak najbardziej, to może być jastrząb z dalszej okolicy.I wtedy taki jastrząb będzie zaglądał, ale dużo rzadziej.
Like
1
·3806 Odsłon